na začátek
akce stalo se fotky pošta

Šestadvacátá trasa - historie


Všechno to začalo na táborech Robinsonů, kde zhruba v roce 1992 vytvořilo několik "rebelů" spiknutí nazvané Dvacetšestka. Udělali jsme si pár výletů nezávisle na ostatních a celkem nás to bavilo. Pak ale přišel tábor Hobit 93 a konec Robinsonů. Jenže my jsme věděli, že se ještě tábor nechceme rozpadnout a protože už jsme velcí, založíme si trasu, jako mají naši rodičové. Číslo trasy? Dvacetšest se už zažilo a navíc bylo volné, tak proč ne. Moc nám ze začátku pomohl Petrof a někteří další, za což jim patří dík. Návrh na založení trasy 26 byl schválen na výroční schůzi TAKu v lednu 1994. V té době nás bylo okolo dvacíti, jezdili jsme si do přírody, chodili do klubovny, kina a jinam. Na jaře jsme jeli na naší první společnou stezku a bylo to skvělé.

V dalších letech jsme pokračovali v zavedených akcích jako hlídání, voda, čundr, Lesní hry, Silvestr, taky párkrát hory, spousta výletů, přibývali členové a byla to pohoda. tábor shora V zimě 98 už nás bylo okolo 40. V současné době se trasa 26 rozdrobila do několika skupin podle aktivit (podle hudebního a kulturního vyznání, navštěvovaných akcí...), které se zčásti prolínají. Přes rok se konají pravidelně velké akce, na kterých se sejdeme skoro všichni (Vánoční slezina, Stezka, čundr, voda a některé jiné).

Momentálně je trasa v zeštíhlovacím období, docela hodně lidí co s námi jezdili na tábory se vytratilo (buď úplně pryč nebo se hlásí k jiným trasám), a trasu tvoří prakticky dvě frakce zhruba po dvanácti lidech (tzv. nepiči a piči), ke kterým se přibalují externisti dle probíhající akce (stezka apod.). Na jarní stezce 2000 nás bylo okolo 30, což celkem jde.


Šéf trasy: Jiří Valda ml.
Zástupce: Pavel Němec nebo někdo jiný dle potřeby a přítomnosti