48. Stezka: TECHNOromantická 27. 4.-1. 5. 2006

STEZKA JAKO ZA STAREJCH DOBREJCH...

Bandička stezkařů
1.[: AmiKdyž jsem nezahynul, když ta Stezka EbyAmila, :]
[: Gtaké nezahynu, Amitaké nezahynu, když už pomi EnuAmila. :]

čtvrtek odpoledne
PROTOŽE JSEM VE ČTVRTEK RÁNO MUSEL JEŠTĚ PODAT RAPORT A SEPSAT HLÁŠENÍ, NEMOHL JSEM BÝT ZAŘAZEN DO RANNÍHO TRANSPORTU, A TAK MI VALEDOVA MARŠKUMPAČKA ODJELA. V POZDNÍM ODPOLEDNI TOHO POSLEDNÍHO SLUNNÉHO DNE, MĚ NABRAL NA ČERŇÁKU LOJZEK SE SVÝM SANITNÍM VOZEM ZNAČKY VelkejWagonPRASAT. KDYBY SE MI JAKO PO CESTĚ NEUDĚLALO VOLNO, BYLA PŘI RUCE S POHOTOVOSTNÍ LÁHVÍ R.U.M. BIOLOŽKA LÍDA, PO ČERTECH NEBEZPEČNÁ ZRZKA, VLASY JAK KDYŽ HOŘÍ BRANDEJS. S POTĚŠENÍM MOHU KONSTATOVAT, ŽE NÁM ZAČÍNÁ ROTA26 ZRZNOUT, ASI SI NA STARÝ KOLENA DÁM UDĚLAT TAKY ZRZAVOU PALICI.

Šampion a Loyza PŘED DOJEZDEM NA FRONTU, BYLI JSME TELEGRAFICKY SPOJENI S TÝLEM, KTERÝ PLENIL HAMR NA JEZEŘE. DAF ZMOŽEN, ŠŠAMPIČ, VAŇEK A JAKO ZDRAVOTNÍ ZRZKA RADKA. TO VŠE, PO SVAČINĚ, NASTOUPILO DO PRASATA, ODJELO NA UBIKACI DO HOTELU URAN, PERUN S TEBOU! ZDE JIŽ NA POSÁDCE: VALDIČ, VELEBÁK, TAZ, ŠIMON, VOJCEK, PEŤAN,...

PO VÝBORNÉ VEČEŘI, HÁZÍM VOČKO PO SERVÍRCE. BOHUŽEL TULÁK A LUMP JE SILNĚJŠÍ KALIBR, NEŽ MŮJ ŠARM OD PŘIROZENÍ!!! JEŠTĚ JEDNOU BOHUŽEL, PROTOŽE PRODUKCI LUMPA TULÁKA JSEM NESLYŠEL OD ZAČÁTKU. TAZ CHTĚL MOC HRÁT KARETNÍ HRY, POTÉ CO JSEM SPADL TŘIKRÁT DO ZÁCHODA, VZDAL JSEM I TUTO NÁROČNOU HRU A DAL SI RADĚJI JEŠTĚ TROCHU R.U.M.U. S NADĚJÍ NA SERVÍRKU. DÁLE JE TO MLHAVÉ, NICMÉNĚ SERVÍRKA NEBYLA, NA UBIKACI ČÍSLO 1, DĚSNĚ SVIŇSKY CHRÁPAL VALEDA A NA UBIKACI ČÍSLO 2 MĚ PEŤAN NEPUSTIL DO POSTÝLKY. A TAK STARÝ PÁN SPAL NA CHODBĚ!

pátek
V PÁTEK JSME HODNĚ DLOUHO SNÍDALI, A ASI I BRZY VSTÁVALI, PÁČ PRVNÍ ČAJ DĚLALA UKLÍZEČKA. PRŮZKUMNÁ ČETA SE DALA NA POCHOD, ZBYTEK ROZVÁŽNÝCH SI DAL JEŠTĚ KNEDLO A POČKAL, AŽ BUDE JÓ KÓR HNUSNĚ.

KDYŽ JSME DORAZILI K PRŮRVĚ V PLOUČNICI, NA MARIŇÁKA SI TU HRÁL ŠIMON A SPLOUVAL SI TO HNED NĚKOLIKRÁT S VODAČKAMA V LETECH. PŘESTOŽE NEBYLY NEJMLADŠÍ, TAK Z TOHO ZVLHNUL CHUDÁK DO PASU! A MĚLI R.U.M.! HOSPODA NA HŘIŠTI BYLA ZAVŘENÁ TAK JSME ALESPOŇ VYPLENILI KRÁMEK A BUS NEBYL DALEKO. BUSEM TRANSPORT DO LÍPY A VLAKEM DO PROVODÍNA, PŘESNĚ 253 KROKŮ OD UBIKACE DŘEVĚNKA /rozuměj Dřevorubača/, KTERÁ SE NA DLOUHO STALA NAŠÍM DOMOVEM. ZDE NÁM CHROMEJ MAJITEL PŘIDĚLIL ZADNÍ SALON A UBIKACE. OD 17.25 JSME ZAČALI PLNIT JUBOX A FOTBÁLEK PĚTKAMA, SEBE PIFAMA, SERVÍRKU KECAMA, KAMARÁDY R.U.M.E.M., ZRZKY... MOŽNÁ, ŽE TEN VEČER DORAZIL MALEJ FILIP, TAKY MALÁ VZTEKLÁ , ALE JÁ SI SPÍŠ MYSLÍM, ŽE MALÁ VOSTRÁ. LOJZEK S PRASATEM PENDLOVAL MEZI DUBOU A PROVODÍNEM, ALE NA NEPŘÍTELE NENARAZILI A ŽÁDNOU BABU NEPŘIVEZLI! SKOROSERVÍRKA ZDENKA TOHO MĚLA VŠUDE PĚKNE AKORÁT NA PŘÍJEMNÝCH 17 LET, ALE TO UŽ BYLO PO 22TÉ, A V PATÁCH NÁM SKOTAČILY CHUJE! A OPĚT MLHAVÉ A LEHCE DO ZRZAVA! V NOCI JSEM DOSTAL KŘEČKA DO NOHY A UŽ JSEM SE HO NEZBAVIL! HOLT STARÉ RÁNY SE NEHOJÍ!

Bandička sobota
BĚHEM DALŠÍHO DNE, PŘÍJEMNĚ UBÍHAJÍCÍHO V POKLIDU MELODIÍ ZRZYZRZY JUBOXU, PO TEPLÉ SPRŠE, PŘED VĚTREM A BLIZARDEM A CHCAVCEM SCHOVÁN HLUBOKO V DŘEVĚNCE, JSEM SI UŽ MYSLEL, ŽE ANI NEBUDU PSÁT NOVÝ ZÁPIS ZE STEZKY. ŽE VEZMU STARÝ, PŘEPÍŠU JMÉNA HOSPOD A JMÉNA PADLÝCH KAMARÁDŮ A VŮBEC NIC SE NESTANE. ALE TO BYL OMYL! GENERÁLNÍ ŠTÁB ZASEDL KE STOLU KU DRUHÉ SVAČINĚ A PO DLOUHÉM POOBĚDOVÉM ROZJÍMÁNÍ SI DAL JESTĚ TROCHU R.U.M.U. S IJÁČKEM ASI ŠIJOU VŠICHNI ANGLIČTÍ ČERTI, TAKŽE SBALIL PLNOU POLNÍ A VYDAL SE CHCAVCEM NA PRŮZKUM JEŠTĚ S DALŠÍMA NEPOSEDAMA. SVOBODNÍK DAF BYL PEVNĚ ROZHODNUT DOBÝT POZICE V DUBÉ U ROTY23, PONIVADŽ TAM BYLA JEHO NOVÁ STARÁ A TAKY ZRZAVÁ, PROSTĚ DALŠÍ ZDRAVOTNÍ ZRZKA. ASI BYCH ZRZKY ZAČAL VYDÁVAT POUZE NA PŘEDPIS. STRÁŽCI OHNĚ TEDY ZŮSTALI NA HLÍDCE A JÁ S DAFEM JSEM SE VYDAL NA DLOUHÝ POCHOD NA BUS ZASTÁVKU. VŠAK JSME TOHO OD RÁNA NACHODILI. NA TRASE VÝČEP-HAJZL-VÝČEP ASI 2,5 KM. BUS NAKONEC JEL, DO DUBÉ, DO PEKLA...

KOUKÁM, TADY UŽ JSEM BYL. LÉTA PÁNĚ 2003 JSEM SE TUNA ŽENIL! VTRHNOUT DO HOSPODY A UDĚLAT NĚKOLIK VELKOOBJEDNÁVEK BYLA PRO NÁS HRAČKA. DRŽELI JSME POZICE PRO ROTU23, KTERÁ SE Z VELKÉ ČÁSTI POTICHU DECENTNĚ NAVEČEŘELA, DALA SI ČAJ A ŠLA SPÁT NEBO SI HRÁT S KOSTKAMA DO ŠKOLY. ASI BYLI VŠICHNI NEMOCNÝ!NO PROSTĚ KLIDNÉ SLADKÉ ŽITÍ. DAF UŽ BYL ZCELA POD VLIVEM ZRZAVÉHO BRANDEJSE (SVÉHO VLASTNÍHO), PŘESTO NEBYLO NIC ZTRACENO. PŘEMÍSTIT VŠECHNY RANĚNÉ A MOMENTÁLNĚ ZAMILOVANÉ BYL OCHOTEN SANIŤÁK LOJZEK PRASATEM. A BYL NEJVYŠŠÍ ČAS, NEBOŤ JSEM BYL UJIŠTOVÁN, ŽE BY SI JEDNA ZROVNA NEZRZAVÁ DALA I ŽENÁTÉ S DĚTMA! KDYŽ JSEM NEZAHYNUL...

Vydrž Tazi! RANĚNÉ JSME DALI DO KUFRU A ODVOZ TŘÍHVĚZDIČKOVÉHO GENERÁLA BY PROBĚHL BEZ POTÍŽÍ, NEBEJT MP SILNIČNÍ HLÍDKY. PO UJIŠTĚNÍ ZCELA A NAPROSTO STŘÍZLIVÝM ŘIDIČEM, ŽE V KUFRU NENÍ NIC, CO BY MOHLO TY MRTVOLY ZRANIT, JSME TO MĚLI JEN ZA 200,-, TAKŽE NÁM ZBYLO JEŠTĚ NA VELKOOBJEDNÁVKU HROMADY LANGOŠŮ. ZDE BYCH CHTĚL CELÉ OSÁDCE SANITNÍHO VOZU PODĚKOVAT, ŽE NEDALI NA JISTĚ DOBŘE MÍNĚNÉ RADY "VZTEKLÉ VOSTRÉ" A NENECHALI MĚ NA POSPAS, NEBOŤ JSEM BYL POD VLIVEM A PEVNĚ ROZHODNUT PRO NOČNÍ POCHOD A PRŮZKUM BOJEM!!! V TENISOVÉM KLUBU MĚLI DOBŘE VYCHLAZENÝ R.U.M. A VEJCE NA OBLOŽENÝCH MÍSÁCH. U KRBOVÉ VLOŽKY SE PEKL "TAZ" A VEČER SPĚL K FAMÓZNÍM SOKOLÍKŮM. A JAK LOJZEK S ERIKOU HRÁLI, ČASU UBÝVALO, TĚŽCE ZNUDĚNÝ PERSONÁL ZAMKL A ODJEL BICYKLEM DO NOCI. TOALETNÍ MÍSOU PRO ZBYLÉ TŘI COMPANĚROS SE STAL KYBLÍČEK (ten co z nej ráno tankovali hoši do vodních zbraní) A ÚTĚCHOU PRO SKLÍČENÁ SRDCE PÍSNĚ TYPU VZHŮRU SOKOLÍCI A JIM PODOBNÉ A POŘÁD DOKOLA. NENÍ TEDY NÁHODOU, ŽE NOCLEHY BYLY ROZEBRANÉ A PO POKUSU NESMĚLE ATAKOVAT PEŤANOVU POSTEL (kde byl právě mejdan), BYL STARÝ PÁN ODRAŽEN. BLOUDIL BUDOVOU A O TO VĚTŠÍ BYLO JEHO PŘEKVAPENÍ PŘI PROBUZENÍ V NOCI. OKOLO BÍLÉ DLAŽDIČKY A TĚŽKÝ DÁMSKÝ PARFÉM. KDE TO JSEM? DO BORDELU JSEM NEŠEL A ZÁCHYTKA BYLA ZRUŠENA. ZŘEJMĚ V DÁMSKÝCH SPRCHÁCH. TAM NĚKDE POBLÍŽ SE ROZJEL MEJDAN I PO RÁNU, ALE PIKOŠKY SI NECHÁM PRO SEBE.

neděle
STEJNĚ BY MI NIKDO NEVĚŘIL, PROTOŽE RÁNO, KDYŽ JSEM SEBRAL SVÉ UBOHÉ TĚLO Z LAVIČKY, JSEM REAGOVAL POUZE NA SVĚTLO, A SOTVA GESTIKULOVAL! BŮH SNÍDAL BORŮVKY A ZRZAVOU MĚL HLAVU!!! POZOR, MALÉ PANAKY SE DAJÍ POLYKAT I SE SKLEM! KDYŽ JSEM NEZAHYNUL… LOJZEK SI NA ČAS ODJEL S PO ČERTECH NEBEZPEČNOU ZRZKOU A JÁ PO TRAPNÉM OVOCNÉM ČAJI, ŠEL HLEDAT VÝDEJNÍK OBOLUSU, NEB SI NA STEZKÁCH UTÍRÁM PRDEL ASI TISÍCOVKAMA, NEBO CO! SOTVA JSEM PO ČTYŘECH DOŠEL NA NÁMĚSTÍ V DOKSECH A POBRAL PÁR ZLATEK, UJEL MI VALEDA S VOJCEK NA ŠPEKU OKOLO MÁCHÁČE SMĚR SPLAVY. TADY JSME SE JEŠTĚ VIDĚLI A PAK JSEM SE NA ČAS ZTRATIL. NAPADLO MĚ PŮJČIT SI ŠLAPADLO, ALE NEMĚL BYCH DOST SIL VRÁTIT SE S NÍM Z PROSTŘEDKA MÁCHÁČE, JEN TAK TAK, ŽE JSEM NESPADL DO STAVIDLA KLOPÝTAL JSEM TAK DLOUHO, AŽ JSEM MINUL NÁDRAŽÍ. V LANGOŠÁRNĚ POTKAL OPĚT VALEDU & COMP. A NASMĚROVAL SE S NIMA SPRÁVNÝM SMĚREM. PO TRATI JSME BĚHALI JAK POTRATI, VORAZILI DROBNÝ PRO ŠTĚSTÍ A PO KRÁTKÉM ŠLOFÍČKU S JIŽ O POZNÁNÍ LEPŠÍ NÁLADOU DORAZILI DO STARÝ DOBRÝ DŘEVĚNKY (rozuměj Dřevorubača), OBSADILI STARÉ ZNÁMÉ UBIKACE A ŠLI SE VĚNOVAT ALKOHOLU.

Strýček Mazan NOVÁ ŠENKÝŘKA SE TVÁŘILA, TAK TROCHU JAKO KDYŽ TO NEDOSTALA. NEPOMOHL ANI MŮJ DOBŘE MYŠLENÝ FÓREK: "Heleď, chtěl bych orál, jenže mám jen dvacku, ale dám Ti k tomu mobil." Dívka souhlasí, akt proběhne, inkasuje 20,- Kč a ještě se ptá: "A co ten mobil?" "Vidíš, málem bych zapomněl, piš si: 608 25 16 17".

NEBYLO JEŠTĚ ANI POZDNÍ ODPOLEDNE, O DAFOVI ANI LOJZKOVI ŽÁDNÉ ZPRÁVY, ŠIMON S ERIKOU KDESI V LESÍCH NESLI TAZE - MÁJU, CO SI TO ŠLEHLA ROVNOU DO HLAVY. A VELEBÁK BYL ASI V MORDORU. DŘEVĚNKA UŽ PRASKLALA VE ŠVECH, VŠUDE ČARODĚJNICE, R.U.M. KAŽDÝCH 30 MIN. VOJCEK DOSTAL Z JUBOXU TAKOVÉ PECKY JAKO "KOČKY KOČKY, JAK SI VLASTNĚ POVÍDÁTE", JÁ MĚL VYPITÉ HEKTOLITRY A NEDOSTAVOVALO SE NIC. DOSTAVILO SE TO PAK O HODNĚ POZDĚJI S KLOBÁSAMA. BYLY VŠUDE: NA TALÍŘI, V PIVĚ, V JUBOXU, V HOLÍNKÁCH, VE STAREJCH HODINÁCH I HARMONICE SKOTAČILY, MYSLÍM, ŽE VELEBÁK S DAFEM A ŠŠAMPIČEM VĚDÍ, O ČEM PŘESNĚ MLUVÍM. TU HARMONIKU KONEČNĚ PŘIVEZL LOJZEK PRASATEM, ALE NEŽ JI VŮBEC SPUSTIL, RVAL MI PŘED TU VOŽRALOU DRŽKU DALŠÍ R.U.M.Y A VYKŘIKOVAL "NA ZDRAVÍ NA ZDRAVÍ"! PAK SE HRÁLO A ZPÍVALO, VALDA HRÁL FOTBÁLEK JAK O ŽIVOT, ABY VZÁPĚTÍ ZJISTIL, ŽE JE "TO" STEJNĚ DĚVKA PRODEJNÁ A JÁ MOUDŘE POKÝVAL HLAVOU. VANĚK MI FURT UKAZOVAL, ŽE NĚCO LETÍ TĚSNĚ NAD STOLEM, AŽ POZDĚJI MI BYL SCHOPEN VYSVĚTLIT, ŽE MU BRČKO SE ŠPEKEM UDĚLALO DOBŘE! VZPOMĚLI JSME NA ANGLICKÉ KAMARÁDY, KTEŘÍ NA NÁS ZVYSOKA, ŽE PREJ MUSEJ STUDOVAT I KDYŽ VÍME, ŽE V TOMHLE VĚKU SE UŽ NESTUDUJE A KDYŽ, TAK NE NA ŠKOLE! TAKY NA DOJČERA SE SYLVOU A JÁ TO MÁLEM PROKEC, NA KECKU LUĎANA A VISATCE HAVRANA A PAK, PŘED PŮLNOCÍ, DOŠEL CHLAZENEJ R.U.M. KUCHAŘ, KTERÝ PRŮBĚŽNĚ ZAMYKAL A ODEMYKAL KUCHYŇ OBDIVNĚ ŠILHAL PO ERICE, PÁČ FLÉTNU JEŠTĚ V HOSPODĚ NEVIDĚL. ERIKA VŠAK BYLA UZ OD SOBOTY A OBZVLÁŠŤ PO KOUPELI V MÁCHÁČI CHLADNÁ, HRÁLA ALE BEZVADNĚ. NEVÍM V KOLIK, ALE BYLO SPÍŠ K RÁNU, JSEM ŠEL HAJAT, S KŘEČKAMA V ŽALUDKU I V NOZE. TAKŽE LOJZKU, HLAVNĚ NA TO ZDRAVÍČKO!!!

Pondělí
SVĚŽÍ A PO KRÁSNÝCH SNECH NA BŘIŠE JSEM MEZI PRVNÍMA V LOKÁLE. POKLONA KUCHAŘI, CO VYRÁBĚL ČESNĚČKY, DOKONCE I TA VČERA MRZUTÁ SERVÍRKA SE SMĚJE, ŽE BY NAKONEC ANO…? PROSTĚ KRÁSNÝ DEN. DAL JSEM SI ČTYŘI PIVA PROTI TŘASU, NĚJAKÉ KRMENÍ A TĚŠIL SE NA ZAKONČENÍ A OKURKY. PŘESNĚ 253 KROKŮ OD DŘEVĚNKY STÁLO STÁLE NÁDRAŽÍ, CO U NEJ JEZDÍ VLAKY SMĚR ZAKONČENÍ STEZKY. NĚKTEŘÍ NEPOSEDNÍ SI JEŠTĚ CHTĚLI DÁT PÁR JARNÍCH KILOMETRŮ, TAK VE SPLAVECH VYSKOČILI Z VLAKU A DOŠLI PĚŠO. STAŘŠÍ, RANĚNÍ, ROZUMNĚJŠÍ I LÍNÍ, KTERÝCH BYLA VĚTŠINA, VYSTOUPILI V BĚZDĚZU A OBSADILI NÁDRAŽKU. PO MNOHA KLOBÁSÁCH ZŮSTALI SEDĚT JIŽ JEN VETERÁNI, ALE PO ZJIŠTĚNÍ, ŽE DNESKA BY TO ŠLO SE VYDALI PŘECE JEN NA ZAKONČENÍ PO PIVOZNAČKÁCH. POVOLIL JSEM SI MINIŠPEKA A DO KOPCE TO BYLO SNAZŠÍ. V PRVÉ HOSPODĚ V BEZDĚZU SEDĚLI ZAKONČENÍ-NEZAKONČENÍ PÁNOVÉ, JEŽ SVÝM PŘÍKLADNÝM VYSTUPOVÁNÍM, CHRABROSTÍ ZÍSKÁVAJÍ METÁL ZA STATEČNOST A ZÁSLUHY. TAKŽE POKLONA PÁNŮM VALDOVI, VOJCKOVI, ŠIMONOVI, DAFOVI, PEŤANOVI A KDOŽE TAM JEŠTĚ SEDĚL. ŠŠAMPIČ NE, PROTOŽE RÁNO SIMULOVAL PRŮSTŘEL KLOBÁSOU A NECHAL SE ODVÉZT SANITÁKEM V PRASATU, A TEN TOHO SIMULANTA KLIDNĚ ODVEZL! KLYSTÝR NA NĚJ!!!

KDYŽ JSME OBEŠLI BEZDĚZ ASI 6X, NAŠLI LOUKU, KDE TO VŠECHNO PROBĚHLO BEZ NÁS, ALE JĚŠTĚ TU BYLO ŽIVO, PIVO, R.U.M., ALE VOKURKY NEBYLY!!! 3X HANBA!!! PO MALÉM INCIDENTU VOJCKA S VÁCLAVEM, KTERÝ JEN TAK TAK NESKONČIL POPRAVOU AGRESORA, JSME SE DALI NA ÚSTUP Z KOPCE, SMĚR JIŽ ZMÍNĚNÁ NÁDRAŽKA. CESTOU JSEN ZAVEDL HLUBOKOMYŠLENKOVĚ POLOŽENOU DEBATU O VÝCHOVĚ DĚTÍ A ÚCTĚ K RODIČŮM. V NÁDRAŽCE JSME LSTÍ A PROTEKCÍ ZÍSKALI PIVA BEZ FRONTY A HURÁ Z VOJNY DOMU. CELÁ STEZKA SE OBEŠLA BEZ ZRANĚNÍ AŽ NA ZASTÁVCE JSEM MÁLEM PŘIŠEL O SVÉ DVA NEJLEPŠÍ MUŽE. V DOMNĚNÍ A PO VALDOVYM UJIŠTĚNÍ, ŽE MÁME MINIMÁLNĚ PĚT MINUT /TO STAČÍ I TĚM PRŮMĚRNÝM Z NÁS K PROVEDENÍ "AKCE"/ JSEM VYSLAL DVA DOBROVOLNÍKY PRO POHOTOVOSTNÍ LAHVÁČE. VLAK SE JIŽ DAL DO POHYBU KDYŽ DAF SE ŠŠAMPIČEM PROVÁDĚLI VYPLENĚNÍ STÁNKU. ZA CENU ZTRÁTY JEDNOHO LAHVÁČE SE ALE AKCE ZDAŘILA A TAK JIM PŘIBYL I PIVNÍ KŘÍŽ ZA CHRABROST.

V PRAZE NA HLAVÁKU UŽ JEN PUSINKY, OBJÍMÁNÍ, PROKLÍNÁNÍ A ZBABĚLÝ ROZCHOD DOMŮ ZA SVEJMA ZRZKAMA. JÁ NAPŘÍKLAD! I KDYŽ NĚKDO ŠEL TUŠÍM JEŠTĚ DO DŮSTOJNICKÉHO KLUBU NA DRINK...

TAK SALUTE

ZAPSALA VYŠŠÍ ŠARŽE, ŠKODIČ MAZANOVIČ